„Każdy ma coś, co może dać innym”–Barbara Bush

„Pomaganie przez dawanie” pod takim hasłem trwa w Kędzierzynie-Koźlu zbiórka  najpotrzebniejszych rzeczy dla pacjentów oddziałów covidowych Wielospecjalistycznego Szpitala Zespolonego przy ul. Roosevelta 2 w Kędzierzynie-Koźlu.

Z uwagi na sytuację pandemiczną w naszym kraju i wzrost  zachorowań na SARS-Cov-2 znaczna część osób, z uwagi na pogarszający się stan zdrowia, zmuszona jest poddać się hospitalizacji.

  • Nie wszyscy pacjenci mieli odpowiednio dużo czasu na przemyślane spakowanie się
    w niezbędne środki czystości,  piżamę na zmianę czy też napoje.
  • Nie wszyscy posiadali takie rzeczy w domu, a na dokonanie zakupu nie było już czasu.
  • Nie wszyscy chorzy przebywający w placówce szpitalnej mają rodzinę, przyjaznych sąsiadów, którzy brakujące rzeczy w postaci żelu do mycia, soku czy wody do picia, zakupią i dostarczą do szpitala z prośbą o przekazanie.

Z powodu obostrzeń do szpitala nie są wpuszczani odwiedzający, a to oznacza, że wielu chorych jest skazanych na pomoc dobrych ludzi. 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu wyszedł z inicjatywą stworzenia społecznego ruchu mającego na celu zbiórkę dla pacjentów szpitala napojów, soków owocowych, wody, środków czystości (mydło, żel do mycia, krem do ciała, twarzy, pasta i szczoteczka do zębów itd.), suchych przekąsek (biszkopty, herbatniki, paluszki itd.). Zapraszamy osoby prywatne oraz  firmy działające na terenie Gminy Kędzierzyn-Koźle jak i powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego do włączenia się do  naszej akcji. 

Zbiórkę koordynuje Zespół ds. pracy socjalnej w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej
w Kędzierzynie-Koźlu przy ul. Reja 2 a.  Produkty można dostarczać  osobiście  w godzinach pracy MOPS bądź  uzgodnić  telefonicznie pod nr tel. 77-483-77-23 wew. 101 lub 103.

Zapraszamy do wspólnego pomagania.