Współczesne tempo życia, stres, presja, jakiej jesteśmy poddawani sprawiają, że nie poświęcamy wystarczająco uwagi swoim bliskim, brakuje nam czasu na dobrą rozmowę. To powoduje, że jako ludzie oddalamy się od siebie, gubimy kontakt, trudniej nam mierzyć się z  problemami, w efekcie często czujemy się coraz bardziej samotni.

Zatrzymajmy się na chwilę, przyjrzyjmy się sobie i naszym rodzinom, kręgom przyjaciół, współpracowników. Zadajmy sobie pytania o to, kiedy ostatnio zaciekawiliśmy się na nowo swoimi najbliższymi, jak często rozmawiamy na tematy inne niż codzienne sprawy typu: zakupy, pranie, zajęcia dodatkowe dzieci etc. Kiedy ostatnio zrobiliśmy coś nowego razem?

Akcja Dwie Godziny dla Rodziny jest ruchem społecznym na rzecz głębokich relacji z bliskimi w ujęciu międzypokoleniowym. Zachęca, aby być razem, a nie obok siebie.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu po raz drugi dołącza do akcji Dwie Godziny dla Rodziny, organizowanej od ośmiu lat przez Fundację Humanites.

W związku z tym w  środę, 15 maja 2019 r. Ośrodek będzie czynny do godz. 13.00, aby ten dodatkowy wolny czas pracownicy mogli poświęcić swoim bliskim.